Cytaty i aforyzmy-zestaw #14

Gdy słuchasz naprawdę uważnie, słyszysz nie tylko słowa, lecz i uczucia, które je inspirują, całość, a nie część. (Kirshnamurti)

 

Niezawodną oznaką prawdy jest prostota i jasność. Kłamstwo zawsze bywa skomplikowane, wymyślne i wielosłowne. (Lew Tołstoj)

 

Modlitwą jest całość naszego życia, każdy nasz dzień, to, do czego dążymy i czym jesteśmy. Modlitwa opisuje świat i kto wie, czy nie ona jedna, oprócz woli Boga, trzyma świat, by nie runął. (Jerzy Zawieyski)

 

Nie okazuje się swej wielkości, gdy się jest na jednym krańcu, lecz gdy się dotyka obu krańców naraz i wypełnia odległość między nimi. (Blaise Pascal)

 

Pamiętaj, że osią doskonałości jest miłość. Kto żyje miłością, żyje w Bogu, ponieważ Bóg jest miłością, jak powiedział apostoł. (Św. Ojciec Pio)

 

Śmiałym szczęście sprzyja. (Terencjusz)

 

W życiu- czasem jedna rada przyjaciela warta jest więcej niż dziesiątki mądrych ksiąg. (Anonim)

 

Dobro czyń najlepiej natychmiast, gdyż możesz potem się rozmyślić. Zła najlepiej nie czyń natychmiast, bo możesz się potem rozmyślić. (Matthias Claudius)

 

Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich. (Helen Adams Keller)

 

Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem, a jeśli to nie odnosi skutku, to przykładem odstraszającym. (Albert Einstein)

 

Dar uzdrawiania jest łaską. Ale łaską jest również umiejętność godnego życia, miłości bliźniego, poszanowania pracy. Nie trzeba przenosić gór, żeby dać dowody jej wiary. (Paulo Coelho)

 

Akceptuj zmiany ze spokojem, nie tracąc swoich ideałów. (Dalajlama XIV)

 

Szczęście i nieszczęście są przy nas jak skrzydła przy wiatraku: to jedno, to drugie na wierzchu, a tymczasem zboże się miele. (Henryk Rzewuski)

 

Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa, która wciąż wydaje się za krótka. (Andre Maurois)

 

Jeśli boisz się czegoś, wiedz, że przyczyna twego strachu tkwi nie poza tobą, lecz w tobie. (Lew Tołstoj)

 

Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od drugich oczekują, ale nigdy…nie żadają. (Albert Schweitzer)

 

W życiu są dwa rodzaje dni: jeden dla ciebie, jeden przeciw tobie. Gdy nastaje dzień dla ciebie, daj się ponieść szczęściu, gdy nastaje dzień przeciw tobie, znieś go cierpliwie. (Ali Ibn Abi Talib)

 

Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy. (Phil Bosmans)

 

Kto jest wewnętrznie dobrze usposobiony i uporządkowany, nie zważa na dziwne i przewrotne ludzkie podstępy. (Tomasz á Kempis)

 

Jeśli narzekasz, że twoje róże mają kolce, pomyśl, że mógłbyś się cieszyć z tego, że twoje kolce mają też róże. (Zbigniew Trzaskowski)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *