Cytaty i aforyzmy- zestaw 19

Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki. (Mark Twain)

 

Jak pościć to pościć, a jak się bawić to się bawić. (św. Teresa Z Avila)

 

Im większy jest człowiek, tym większa jest jego miłość. (Leonardo da Vinci)

 

Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać. (Erich Fromm)

 

Każdy miewa w życiu momenty, kiedy musi się zastanowić, kim jest i czego chce. (Julia Roberts)

 

Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie. (Kelly Ann Rothaus)

 

Głównym obowiązkiem człowieka w każdej dziedzinie działania, na każdym szczeblu społecznej hierarchii jest: być zawsze człowiekiem. (Wissarion Bielinski)

 

Człowiek może żyć jak zwycięzca, lecz musi umrzeć jako człowiek. (Feliks Feldheim)

 

Pozwól innym wieść małe życie, ale nie sobie. Pozwól innym kłócić się o nieistotne szczegóły, ale nie sobie. Pozwól innym płakać z byle powodu, ale nie sobie. Pozwól innym zostawić swoją przyszłość w czyichś rękach, ale nie sobie. (Jim Rohn)

 

Jest znacznie łatwiej burzyć niż budować, szkodzić niż pomagać, nienawidzić niż kochać. (Alfred A. Konar)

 

Na tym polega wartość życia, że płaci się za nie nawet życiem. (Karel Čapek)

 

Gdybyś usłyszał tysiąc razy – nie uda Ci się. To wiesz co? Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili. Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą. (Nikodem Marszałek)

 

Kto chce żyć, ten musi się odnosić do życia poważnie. Życie to nie tylko przywilej, ale i obowiązek; nie tylko dar, ale i ofiara. (Paweł Hulka-Laskowski)

 

Najpotężniejszą siłą we wszechświecie jest siła woli. (Andrzej Majewski)

 

Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że lata składają się z wielu dni; dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego dnia. (Johann M. Sailer)

 

Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec. (Dag Hammarskjöld)

 

Wszyscy ludzie marzą, ale nie wszyscy jednakowo. Ci, którzy marzą nocą , w zakurzonych zakamarkach swoich umysłów, budzą się, by się przekonać, że wszystko to była ułuda. Ale Ci, którzy marzą za dnia, są niebezpieczni, bo mogą snuć marzenia z otwartymi oczyma i sprawiać, że rzeczy się wydarzają. (T.E. Lawrence)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *