Cytaty i aforyzmy-zestaw 21

Usuń ze swojego słownika słowo ,,problem” i zastąp słowem ,,wyzwanie”. Życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące. Zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia do braku odwagi. (Albert Camus)

 

Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.                 (Charles Knight)

 

Sumienie to coś więcej niż obawa, że ktoś widzi; to obawa, że sam nie zapomnę. (Stefan Garczyński)

 

Mądrość nie utożsamia się ani ze sprytem, ani z rozsądkiem. Spryt jest darem, czyli talentem, rozsądek jest zaletą, czyli władzą umysłu, lecz mądrość jest cnotą. (Karel  Čapek)

 

Nigdy nie oceniaj wysokości góry, dopóki nie osiągniesz jej szczytu. Wtedy zobaczysz, jak była niewysoka. (Dag Hammarskjöld)

 

Nie mamy żadnego prawa być niezadowoleni z życia. Jeśli wydaje się nam, że jesteśmy z niego niezadowoleni, znaczy to, że mamy podstawy, aby być niezadowolonymi z siebie. (Lew Tołstoj)

 

Dar wiary może trwać pomimo wątpliwości, jakie mamy. Wątpliwości są dowodem na wielkość Pana Boga, który jest tak wielki, że pojąć Go nie można. Wątpliwości są wyrazem pokory zdziwionego człowieka, który nie rozumie wielkości Boga. Módlmy się o wiarę, która jest wielkim szczęściem w dzisiejszym świecie. (Ks. Jan Twardowski)

 

Nasze pokolenie będzie musiało okazać skruchę nie tylko za pełne nienawiści słowa i czyny ludzi złych, ale przede wszystkim za przerażające milczenie ludzi dobrych. (Martin Luther King)

 

Sekretem zdrowia, zarówno umysłu, jak i ciała, nie jest opłakiwanie przeszłości ani zamartwianie się przyszłością, lecz mądre życie w chwili obecnej. (Budda)

 

W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość. (Budda)

 

Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go nakrytykę innych. (Christian D. Larson)

 

Życie nie jest niczym innym, jak tylko wiecznym zmaganiem się z sobą samym i nie zakwita inaczej, jak tylko za cenę cierpienia. Dotrzymuj zawsze towarzystwa Panu Jezusowi w Ogrodzie Oliwnym, a On będzie umiał wzmocnić cię w godzinach udręk, które nadejdą. (Św. Ojciec Pio)

 

O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nigdy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie, w której ani porażek, ani zwycięstw nie ma.           (Theodore Roosevelt)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *