Cytaty i aforyzmy- zestaw 23

Wszelka praca wykonywana z umiłowaniem jest szczęściem, ale gdy do pracy włącza się miłość, wtedy nie ma nic szczęśliwszego na świecie. (Andre Maurois)

 

Prawdziwa sprawiedliwość lituje się nad błędami bliźniego, fałszywa tylko oburza się na nie. (św. Grzegorz Wielki)

 

Drzemiący w nas zwycięzca nie ujawnia się, dopóki nie jesteśmy gotowi. (Napoleon Hill)

 

Wielkie zadania trudno jest tak rozwiązać, aby zadowolić wszystkich. (Solon)

 

Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarżeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, anie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się… (Horacy)

 

W życiu wielu ludzi wie, co robić, ale mało ludzi robi to, co wie… Nie wystarczy tylko wiedzieć! Musisz podjąć działanie! (Anthony Robbins)

 

Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz. (Arthur Ashe)

 

Nie zniechęcajmy się nigdy wobec planów Opatrzności Bożej, która mieszając radość ze łzami, tak poszczególnych ludzi, jak i narodów, prowadzi je do osiągnięcia naszego ostatecznego celu. Zauważmy, że za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga. (św. Ojciec Pio)

 

Człowiek jest jak morze: ma swoje przypływy i odpływy. (Henryk Sienkiewicz)

 

Słowo, choć nie z głazu, może rozbić kości i zmiażdżyć od razu, chociaż nie jest z głazu. Złego więc wyrazu chroń się, zwłaszcza w złości- łowo, choć nie z głazu, może rozbić kości. (Aforyzm arabski)

 

Podstawowa różnica pomiędzy wojownikiem i zwykłym człowiekiem polega na tym, że cokolwiek się dzieje, wojownik uznaje to za wyzwanie, a zwykły człowiek – za błogosławieństwo albo za przekleństwo. (Carlos Castaneda)

 

Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. (Oscar Wilde)

 

Prawi wszyscy ludzie żyją w niewoli z tego powodu, że nie umieją wymówić sylaby „nie”. Umieć wypowiedzieć to słowo i umieć żyć samemu- to dwa jedyne sposoby zachowania swojej wolności i odrębności. (Nicolas de Chamfort)

 

Na co musisz się odważyć- to być sobą. Co mógłbyś osiągnąć, aby wielkość życia przeglądała się w tobie na miarę czystości twego serca. (Dag Hammarskjöld)

 

Pierwszym nieodzownym krokiem w obliczu cierpienia i niepewności jest akceptacja. Nie możemy udawać, że nas nie dotyczą, nie wolno też traktować ich jak kary, gdyż pogłębia to nasze poczucie winy. (Paulo Coelho)

 

Gdybyśmy czekali na ten jeden moment, kiedy wszystko, absolutnie wszystko jest gotowe, nigdy byśmy nic nie zaczęli.         (Iwan Turgieniew)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *