Cytaty i aforyzmy-zestaw #20

 

Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność. (Matka Teresa z Kalkuty)

 

Głośniej niżeli w rozmowach Bóg przemawia w ciszy. I kto w sercu ucichnie, zaraz Go usłyszy. (Adam Mickiewicz)

 

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. (Lew Tołstoj)

 

Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakie są i pytają – dlaczego? Ja śnię o rzeczach, których nigdy nie było i pytam – dlaczego nie? (George Bernard Shaw)

 

Umieć milczeć to prawie tyle co zachować siebie na własność. (Rainer M. Rilke)

 

Nie bogactwa czynią człowieka szczęśliwym, ale dobre ich użycie. (Miguel de Cervantes)

 

Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się. (Johann Wolfgang von Goethe)

 

Słyszałeś jedną stronę- nie sądź! (Aforyzm abisyński)

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. (Mark Twain)

 

Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba… Nią życie jak słońcem się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba.     (Lucjan Rydel)

 

Prawdziwą tragedią człowieka najczęściej nie jest niemożność dopięcia celu, ale rozczarowanie, którego doznaje po osiągnięciu tego, czego pragnął. Dlatego być mądrym życiowo to znaczy czynić taki wybór celów, aby nie utraciły one swej wartości, z chwilą gdy zostały osiągnięte. (Stanisław Czosnowski)

 

Znam wielu ludzi, którzy mimo świetnych zapowiedzi, niczym pełnotłuste i dobrze nastawione mleko zwarzyli się lub nie zsiedli. Zastanawiam się, dlaczego. Myślę, że przyczyną jest niezdolność do wewnętrznej koncentracji na swoim powołaniu. To wymaga wysiłku. Strasznego wysiłku. (Kazimierz Brandys)

 

Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy.   (Joseph Conrad)

 

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa. (Henryk Elzenberg)

 

Dobre serce jest zawsze mężne. Cierpi, ale ukrywa swe łzyi pocieszając się, poświęca siebie dla Boga i bliźniego. (Św. Ojciec Pio)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *