Seans #107 “Zwyczajna miłość”

Zwyczajna miłość, 2019r.

Los doświadcza każdego człowieka- można powiedzieć bez wyjątku i bez taryfy ulgowej… Jednakże to doświadczenie bywa mocno zróżnicowane, nie ma w tym względzie żadnych wytycznych, nie ma żadnych konkretnych „reguł gry”. Czasem jest to śmierć bliskiej osoby, czasem utrata pracy, problemy ze zdrowiem, brak akceptacji w otaczającym świecie – to wszystko składa się na krzyże dnia codziennego każdego z nas.

Joan i Tom są małżeństwem od wielu lat, w czasie których zdobyli wielką życiową mądrość i wzajemny szacunek będący gwarancją stabilności ich związku. Wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć i właśnie ta pewność pomaga przetrwać w trudnych chwilach, których niewątpliwie nie brakowało szczególnie po utracie jedynej córki. Gdy wydawało się, że małżonkowie powrócili na spokojne tory codziennych dni i nic złego zdarzyć się nie może, pojawia się kolejne doświadczenie jakim jest poważna choroba Joan. Czy ich związek podoła kolejnemu wyzwaniu? Czy znów wzajemny szacunek i troska o siebie pokonają śmiertelną przeszkodę na ich wspólnej drodze ? Czy wystarczy im do tego wszystkiego sił? Można mieć taką nadzieję, bowiem „radość i miłość są skrzydłami wielkich poczynań” (Johann Wolfgang Goethe).

Ten wzruszający melodramat ukazuje prawdziwe piękno wzajemnego zaufania połączonego z troską i wielkim szacunkiem. „Zwyczajna miłość” bowiem składa się z różnych dni- zarówno tych dobrych jak i tych gorszych, przepełnionych goryczą i niepewnością o jutro. W rolę kochającego i czułego męża wcielił się Liam Neeson, który tym samym udowodnił, że jest aktorem wszechstronnym, potrafiącym odnaleźć się nie tylko w filmach akcji.

Występują: Liam Neeson, Lesley Manville, David Wilmot, Amit Shah.

Autor: Łukasz J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *