Seans #16 “Omen” 1976r.

Omen, 1976r.

the-omen-1976-remake

Gregory Peck, Lee Remick, Harvey Stephens i Billie Whitelaw w klasycznym już amerykańsko- brytyjskim horrorze z 1976 roku w reżyserii Richarda Donnera.

Wysoko postawiony pracownik dyplomatyczny Robert Thorn (w tej roli Gregory Peck) zostaje niezwłocznie wezwany do szpitala, w którym przebywa jego ciężarna żona. Na miejscu otrzymuje on tragiczną wiadomość: dziecko podczas porodu zmarło. Zrozpaczony mężczyzna nie potrafi znaleźć odpowiednich słów, aby wyznać bolesną prawdę nie wiedzącej o niczym małżonce. Obecny w szpitalu ksiądz namawia Thorna, aby za swe dziecko uznał dopiero co narodzonego chłopca, którego matka zmarła podczas porodu. Dyplomata w tajemnicy przed żoną godzi się na propozycję księdza, dzięki czemu Thornowie wkrótce wracają do domu ze „swym” potomkiem. Mijają lata, a mały Damien (w tej roli Harvey Stephens) wydaje się być zupełnie normalnym chłopcem, który nie sprawia żadnych problemów. Niestety, gdy zaczyna on dorastać, wówczas staje się zupełnie innym dzieckiem, pełnym agresji i złości. Na dodatek coraz częściej dochodzi do makabrycznych wydarzeń, które powodują, że ojciec Damiena zaczyna zauważać, że chłopiec  jest żywym ucieleśnieniem zła. Zwraca się więc z pomocą do pewnego księdza. Ten zaś po rozmowie z Robertem Thornem stwierdza, że wszystko wskazuje na to, że Damien jest zapewne nowym wcieleniem szatana…

Specyficzny, mroczny klimat całego filmu pogłębia doskonała muzyka (twórca- Jerry Goldsmith), która jeszcze bardziej potęguje napięcie, grozę i niepewność kolejnych wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *