Artykuł #12 Życzenia…

Życzenia…

christmas-ornament-207334_1280

 

Drogi czytelniku, na ten nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia, jak również na nadchodzący Nowy Rok, pragniemy złożyć Ci serdeczne życzenia:

Życzymy Ci zdrowia,

zarówno dla ciała jak i dla ducha. Abyś każdego poranka budził się wypoczęty i gotowy sprostać wyzwaniom nadchodzącego dnia. A gdy wracasz do domu po ciężkiej pracy (nauce), znajdź choć chwilę czasu dla siebie: odpocznij, zrelaksuj się, zmruż oczy, zapomnij o przyziemnych sprawach. „W zdrowym ciele zdrowy duch”- pamiętaj o tym! Nie pozwól by ktoś lub coś zaburzyło twą wewnętrzną równowagę, która jest nieodzownym elementem dobrego samopoczucia i nastroju. O zdrowie trzeba dbać, nie należy wystawiać go na próbę wytrzymałości. Pamiętaj, że każdy je ma, ale tylko jedno.

Życzymy Ci wytrwałości ,

w dążeniu do zaplanowanych celów i szczytnych marzeń. Tylko człowiek wytrwały jest w stanie zrealizować swe życiowe plany. Poprzez upór i uczciwe dążenie do celu nabierasz szacunku do siebie oraz otaczającego Cię świata. Człowiek wytrwały nie zniechęca się napotkanymi na drodze niepowodzeniami. Dlatego odrzuć słomiany zapał i uwierz we własne możliwości. Staraj się zawsze doprowadzić do końca podjęte działania, a Twoja samoocena ulegnie znacznej poprawie. Zaczniesz wówczas doceniać samego siebie, dzięki czemu nadasz swemu życiu prawdziwy sens.

Życzymy Ci uczciwości,

aby zawsze była przy Tobie, abyś wszystko co robisz, robił razem z nią! Ale jakże w dzisiejszych czasach trudno o prawdziwą uczciwość. Kłamstwo, obłuda i wszechobecne „interesy” są o wiele ważniejsze niż czyste sumienie. Lecz Ty pozostań czysty! Kładź się spać z tą pewnością w sercu, że jesteś jednym z tych, którzy nie wybrali drogi zakłamania i luksusu kosztem utraty życiowej uczciwości. Nigdy nie zabij w sobie głosu sumienia, które zawsze będzie się dopominać o sprawiedliwość i prawdę!

Życzymy Ci wyrozumiałości,

którą trzeba  zawsze utożsamiać z cierpliwością. Aby nie brakowało jej Tobie w dzisiejszych, trudnych chwilach życiowego pędu. Świadczy ona przecież o kulturze każdego człowieka i postrzeganiu tych, wokół których żyjemy. Warto więc wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa, młodości, pierwszych dni w szkole, na studiach bądź w pracy i zastanowić się nad pytaniem: Czy potrafię teraz poświęcić swój czas i znaleźć w sobie cierpliwość dla tych, którzy jej teraz potrzebują, tak samo jak i ja jej potrzebowałem rozpoczynając coraz to nowe etapy swojego życia? Każdy człowiek popełnia błędy, każdy potrzebuje wsparcia i drugiej szansy. Dlatego warto pomagać innym (w sposób całkowicie bezinteresowny). To prawdziwa satysfakcja!

Życzymy Ci radości,

Niech będzie przy Tobie w każdej chwili życia. Jakże wiele osób nie dostrzega codziennych sytuacji, które mogą przynosić prawdziwą radość. Trzeba cieszyć się z rzeczy najzwyklejszych, błahych, świętować małe sukcesy- oto klucz do budowania w sobie pogody ducha! Niech każdy rozpoczęty dzień, każdy promień słońca, śpiew ptaków, szum drzew i wód, odwzajemniony uśmiech drugiego człowieka- przyczynia się do radosnego przeżywania czasu danego każdemu z nas na ziemi!

 

Kiedy życzenia są z serca składane,

Do serca trafiają i tam pozostają!

Cieszymy się bardzo, że „dziś” jest nam dane,

Dobre słowo dać ludziom, co na nie czekają!

 

 Ł.& K.& K.- BOX KULTURY!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *