Artykuł #4 – Dziecko kontra nowotwór!

Dziecko kontra nowotwór!

Z całego świata dobiegają  alarmujące dane mówiące o wielkim problemie związanym ze wzrostem zachorowań na nowotwory u dzieci. Problem jest naprawdę bardzo poważny, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że wzrost zachorowań na niektóre nowotwory (na przykład jelita grubego czy tarczycy) podniósł się o ponad sto procent!

Trudno skupić się na jednej przyczynie tej alarmującej i dającej do myślenia sytuacji. Czynników szczególnie szkodliwych jest bowiem co najmniej kilka, wśród których na pierwszym miejscu trzeba wymienić ciągły wzrost zanieczyszczenia powietrza (wciąż powiększająca się liczba samochodów, fabryk oraz sezony grzewcze są istną bombą toksyn i zanieczyszczeń dla naszego organizmu), który powoduje, że ludzie dorośli mają poważne problemy ze zdrowiem, a jak musi reagować młody i dopiero kształtujący się organizm dziecka?! Kolejnym problemem jest ekspansja na rynki spożywcze żywności modyfikowanej, pełnej konserwantów i całej masy innych dodatków mających za zadanie ulepszyć smak, zapach oraz przedłużyć  termin przydatności do spożycia. Ubolewam nad faktem, że nawet na wsiach, w małych przydomowych gospodarstwach niemal zaniknęła profesja związana z hodowlą zwierząt (dzieci wiejskie mają już takie same zwierzątka, jak dzieci mieszkające w miastach, czyli pieska, kotka, chomika i rybki w akwarium).  A w jaki sposób można porównać jajka czy mleko z gospodarstwa domowego, z tymi kupowanymi w sklepach? Warto nad tym pomyśleć. Następnym niebezpiecznym czynnikiem, z którym mamy do czynienia każdego dnia jest wszechobecna elektronika (telefony komórkowe, telewizory, sprzęt RTV), która  również szkodzi.

Trzeba więc minimalizować występowanie tych szkodliwych czynników i dawać naszym pociechom dobry przykład. Kanapowy styl życia wypada odłożyć na bok i zastąpić go aktywnym spędzaniem czasu połączonym ze zdrową dietą pozbawioną szczególnie wysoko przetworzonej żywności. Warto minimalizować te szkodliwe dla zdrowia czynniki. Tylko minimalizować, gdyż o całkowitej ich eliminacji nie ma (rzecz jasna) mowy!

decorative-1221422__180

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *