Artykuł #3- Rodzicielski priorytet!

Drodzy rodzice!

Czy pamiętacie do czego jesteście powołani? Nie jest waszym przeznaczeniem jedynie praca, obowiązki i pogoń za całą masą ważnych spraw, które czasem (powtarzam: czasem!) nie potrzebują zbytnich interwencji z waszej strony.  Musicie uświadomić sobie, że waszym najważniejszym ziemskim obowiązkiem jest przygotowanie waszych pociech do prawdziwego życia, do życia gdy was już zabraknie, bądź gdy utracicie siły i to wam będzie potrzebna pomoc  i opieka.

Każdego dnia musicie znaleźć  dla swojego dziecka „czas”. Bowiem w przeciwnym razie przyjdzie moment, gdy wasza dorastająca pociecha stwierdzi, że nie posiada z wami tematów do rozmowy, którymi mogłoby się podzielić.  Taka sytuacja może nastąpić (i coraz częściej tak się dzieje!) gdy sprawy zawodowe rodziców zajmują w hierarchii miejsce wyższe od rodzicielskiej miłości, którą trzeba przelewać na dziecko od pierwszych chwil życia aż do dorosłości, samodzielności i jeszcze dalej.

W myśl powiedzenia  „małe dziecko- mały kłopot, duże dziecko- duży kłopot”- poświęcajmy więcej czasu dorastającym, zbuntowanym i często zagubionym „młodym”, którzy zaczynają wchodzić w dorosłe życie i z pewnością potrzebują swoistych mentorów i nauczycieli, którzy będą w stanie dać dobry przykład i być oparciem w każdej sytuacji. Tak niewiele czasem potrzeba aby zdobyć zaufanie dziecka i stać się jego najlepszym przyjacielem. Wspólne rozmowy, zabawy, spacery, krótkie rodzinne wyjazdy, wycieczki, na które naprawdę nie potrzeba dużych pieniędzy. Potrzeba jedynie chęci i czasu dla najbliższych, które budują wspólną więź, zaufanie i miłość. Wyznaczcie więc na nowo swe życiowe priorytety i nie zapomnijcie o rodzinie- oazie szczęścia, radości, zrozumienia i pomocy.

Jednakże aby taką oazę zbudować potrzebny jest mocny i trwały fundament, którego nie ruszą przeciwności losu i szereg problemów pojawiający się w życiu każdego z nas. Takiego zaś fundamentu z pewnością nie uda się zbudować (choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy)  bez odpowiedniej ilości poświęconego czasu dla naszych pociech, które go bardzo potrzebują.

decorative-1221422__180

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *