Wywiad #1 Jacek Polak

Wywiad #1 Gość specjalny: Jacek Polak

Pierwszym bohaterem zakładki „W ogniu pytań” jest Jacek Polak- bez wątpienia jeden z najlepszych polskich gitarzystów, który od wielu lat tworzy wraz ze swym bratem Grzegorzem  hardrockowy zespół Mr Pollack. Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu z tym wielce utalentowanym gitarzystą, wokalistą i kompozytorem.

 

Będąc dzieckiem wyobrażałem sobie, że w dorosłym życiu będę… Gwiazdą rocka  😉

 

Życie jest dla mnie … Szkołą

 

W ludziach najbardziej cenię… Prawdę

 

W wolnym czasie lubię… Medytować

 

Mój sposób na chandrę … Medytacja transcendentalna

 

Film/filmy, które zrobiły na mnie największe wrażenie i które rekomenduję odwiedzającym stronę box kultury… Matrix

 

W życiu staram się zawsze pamiętać o… tym, że świat  to iluzja (Najnowsze odkrycia fizyki kwantowej… i tysiące lat temu  ta sama  prawda  odkryta przez hinduskich mnichów)

 

Moją główną wadą, którą staram się zwalczać jest… lenistwo

 

Muzyka (zespół/zespoły; płyta/płyty), która wywarła na mnie największy wpływ: … Yngwie J. Malmsteen  – „Trylogy” , Guthrie Govan-”Erotic Cakes”

 

Najbardziej złości mnie… własna  głupota

 

W życiu każdy kieruje się jakimiś wartościami, jakimi Ty się kierujesz? Uniwersalne  wartości  pochodzące  m. in. z Biblii  (szczególnie  ewangelia świętego Jana (Prolog ! Odlot ! ), Kodeks  Palijski  Buddy, Wedy i Upanishady Hinduskie…Nauki  Chrześcijańskich  Ojców Pustyni  z pierwszych wieków : (św. Antoni Egipski !) średniowieczni mistycy chrześcijańscy- święta Teresa z Avila, święty Jan od Krzyża!  Nie tylko samym  chlebem  żyje człowiek  ale  każdym  słowem ,które pochodzi z ust Boga…

 

Gdybym mógł cofnąć czas, to… Nie ma czegoś takiego jak czas… To konstrukcja  tworzona  przez ludzki umysł , który jest bardzo ułomnym narzędziem w perspektywie kosmicznej…  Pytanie bezprzedmiotowe  😉 Istnieje  tylko  Wieczne  Teraz !

 

Rodzina i przyjaciele są dla mnie … Rodziną i przyjaciółmi

 

Każdego dnia, gdy budzę się rano… Medytuje przynajmniej  1 godzinę

 

Uważam, że każdy człowiek powinien walczyć z/o… Prawdę !  (Poznanie  kim na prawdę jest. To co mówi nam o nas świat i  ludzie  nie jest prawdą ! )

 

Staram się tak iść przez życie, aby… nie  robić  niepotrzebnego  zamieszania

 

Najczęściej myślę o… tym ,żeby jak najmniej myśleć . Uważać  na  automatyczną bezproduktywną pracę umysłu. Obserwować  umysł !

 

W dokonywaniu najtrudniejszych życiowych wyborów najczęściej pomaga mi… Medytacja i to co w ciszy jest nam  podawane  z wyższego wymiaru , którego nasz umysł normalnie  nie rejestruje…

 

Książka/książki, które zrobiły na mnie szczególne wrażenie: … Biblia,  „Potęga Teraźniejszości”  – Eckhart Tolle, „Autobiografia  Jogina” – Paramhamsa  Jogananda.

 

Moje motto życiowe:…Moja parafraza  wiersza  Wisławy Szymborskiej :

„ Czemu się ty mój umyśle niepotrzebnie  mieszasz z lękiem

Jesteś a więc musisz  minąć

Miniesz ,a więc to jest piękne”

 

Dobra rada, którą pragnąłbyś się podzielić z czytelnikami strony box kultury:  Medytuj. Praktykuj ciszę , której twój wróg „umysł” nienawidzi  i  dowiedz  się  kim naprawdę  jesteś  🙂

 

2 thoughts on “Wywiad #1 Jacek Polak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *