Modlitwy na trudne dni

Modlitwa o radość i ufność

Boże, błogosławię Cię w Twojej dobroci i miłosierdziu. Ty znasz moje serce i wiesz, że czasem przepełnia je lęk i smutek. Dlatego oddaję Ci moje życie z pełnym zaufaniem- zwłaszcza to wszystko czego nie wiem i na co nie mam wpływu. Wiem, że Ty możesz wszystko i wszystko do Ciebie należy. Wiem, że mnie kochasz- nie pozwól mi w to nigdy zwątpić. Ty jesteś Ojcem, w którego ramionach mogę się schronić i poczuć się bezpieczny. Dziękuję Ci za to i błogosławię Cię. Proszę Cię o dar radości i poczucia Twojej obecności w moim życiu. Amen.

 

Modlitwa zawierzenia Jezusowi  

Panie Jezu, oddaję Ci całe moje życie, wszystkie moje smutki i zmartwienia, wszystkie moje zadania i obowiązki. Proszę Cię tu i teraz: obdarz mnie swym pokojem, radością i ufnością zarówno do Ciebie jak i drugiego człowieka. Wypełnij me serce światłem i niezachwianą pewnością, że z Tobą podołam wszelkim trudom, które pojawią się na mojej życiowej drodze. Prowadź mnie zawsze i wspieraj , bo bez Ciebie nie jestem w stanie dobrze i uczciwie podążać drogą wiodącą ku zbawieniu. Bądź błogosławiony, teraz i na wieki. Tobie cześć i chwała. Amen.

 

 

Modlitwa w chwilach upadku i zwątpienia

Panie mój, Ty wiesz, że często upadam i popełniam błędy. Lecz proszę Cię, daj mi siłę, by zawsze się podnieść i iść dalej właściwą drogą, którą podążasz także Ty. Wspieraj mnie w chwili próby i daj mi odczuć Twą boską moc, która czyni cuda. Nie pozwól mi nigdy zwątpić w Twą łaskę dobroci i cudowną pomoc dla proszącego i potrzebującego. Wyciągnij do mnie rękę i podnieś mnie z grzechu mojego upadku. Ty jesteś moim życiem i drogą, która prowadzi zawsze do zbawienia i życia pełnego radości i pokoju. Bądź pochwalony Boże nieskończony. Teraz i na wieki. Amen.

 

 

Modlitwa zaufania bożej miłości

Boże, Ty znasz doskonale serce każdego człowieka i dobrze wiesz o naszych troskach, smutkach i utrapieniach. Twoja dobroć i miłosierdzie stanowią niewyczerpane źródło łask i darów, z których każdy może zostać obficie obdarowany. Ty nie odwrócisz się od zlęknionego i podasz pomocną dłoń temu, którego przepełnia żałość. W Tobie jest nasza moc i nadzieja, w Tobie jest odwaga i siła do walki z przeciwnościami, które spadają na nas każdego dnia. Ty wprowadzasz do skołatanego serca pokój i radość życia w zgodzie z samym sobą i drugim człowiekiem.  Więc, gdy nadejdzie chwila próby, niech nie liczę tylko na własne siły, bo nie podołam bez wsparcia Tego, który Jest i czeka, aby mnie wesprzeć i dodać otuchy. „Pan usłyszał moje błaganie, Pan przyjął moją modlitwę”. Jemu cześć i chwała. Amen.

 

 

Modlitwa o czyste serce, pokój i odwagę

Bądź pochwalony mój Panie i Zbawco. Ty działasz cuda i odmieniasz życie człowieka, który odważył się otworzyć serce na Twą boską moc. Kieruj moim życiem i wspieraj mnie na każdym kroku. Naucz mnie kochać, szanować i ufać zarówno Tobie jak i wszystkim, których spotykam na swej drodze. Napełnij me serce pokorą i szacunkiem, bym nie wiedział czym jest pycha, zazdrość i chciwość. Dodaj mi odwagi i niezachwianej wiary w to, że z Twoją pomocą jestem w stanie przenosić góry. Błogosławię Cię mój Panie. Teraz i na wieki. Amen.

 

 

Modlitwa skruszonego na duchu

O Panie, każdy z nas posiada naturę upadającego grzesznika. Każdy z nas przekracza Twoje przykazania, które są niezawodnym drogowskazem na życiowej ścieżce wiodącej ku zbawieniu. Nie ma na tym świecie ludzi doskonałych i bezbłędnych- Ty o tym doskonale wiesz. Aby jednak powstać z wszelkiego rodzaju grzechów, słabości i upadków potrzebna jest nam pokora oraz uświadomienie sobie popełnionych błędów. Pokora bowiem rodzi skruchę, ta z kolei jest gwarantem szczerego żalu za popełnione zło. Twoje Miłosierdzie jest niewyczerpanym źródłem, z którego każdy może korzystać i znów wkroczyć na dobrą drogę życia.  Jednakże pierwszy krok musimy zawsze uczynić sami. Ty zawsze dajesz nam nadzieję, bez względu na to, jak długo błądzimy po bezdrożach. Daj nam siłę, by w porę się opamiętać, wyznać swe winy i zacząć wszystko od nowa- z Tobą, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *