Cytat z Pisma Świętego+ krótkie rozważanie #19

Z ewangelii według Św. Łukasza

Wytrwałość w modlitwie (Łk, 11, 9-13)

“I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

Zauważ:

Pan wskazuje życiową wytrwałość i konsekwencję w działaniu jako elementy przyczyniające się realizacji codziennych zadań. Z tego niewielkiego fragmentu płynie pouczenie mówiące, że każdy z nas pomimo popełnianych grzechów i wielu upadków potrafi jednak czynić dobro i wspomagać tych, którzy potrzebują pomocy.

Tak samo Bóg nie zapomina o nas, obdarza swym wsparciem i pomocną dłonią każdego człowieka (pomimo pojawiających się życiowych upadków, zakrętów, grzechów). Jednakże ze względu na fakt, że jesteśmy obdarzeni wolną wolą, ten przywilej boskiej pomocy jest zarezerwowany dla tych , którzy potrafią z konsekwencją i wytrwałością o nią prosić”.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *