Cytat z Pisma Świętego+krótkie rozważanie #3

Z ewangelii św. Marka (Mk, 10, 23-27)

cross-1611141_1280

 

„Niebezpieczeństwo bogactw”

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego».  Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego [tym, którzy w dostatkach pokładają ufność].  Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».  A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»  Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Zapamiętaj:

Bogactwo jest bardzo często powiązane z oddaleniem się od Boga. Bowiem człowiekowi, którego stać na zaspokojenie wszystkich swoich marzeń i przyjemności wydaje się, iż to on jest bogiem i nie potrzebuje życia duchowego.

Lecz ziemskie życie kiedyś się kończy. Wówczas na łożu śmierci (które może być nawet ze szczerego złota) przyjdzie chwila refleksji związana z czasem ziemskiego bytowania. Oby nie zabrakło w tym dniu żadnemu człowiekowi  ogromnej ilości wspomnień ze spełnionych uczynków miłosiernych względem bliźniego.

swirl-1333410_1920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *