Cytat z Pisma Świętego+krótkie rozważanie #151

Z Ewangelii Świętego Mateusza

Upomnienie braterskie+ Obowiązek przebaczenia (Mt,18, 15-21)

Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!  Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».
Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Zauważ:

Jezus od początku swej ziemskiej działalności zachęcał swych uczniów do kierowania się w życiu miłosierdziem będącym prawdziwym aktem miłości i przebaczenia. Ponadto daje nam zapewnienie o wielkiej mocy wspólnej, braterskiej modlitwy, która posiada ogromną moc i jest niezwykle skuteczna. Nie ma bowiem większego oręża  w walce ze złem i wszelkimi przeciwnościami od żywej i z serca płynącej modlitwy będącej szczerym i pokornym spotkaniem skruszonego człowieka z wszechobecnym Bogiem. Prośmy więc Pana o serce czyste i pokorne, które podoła codziennym obowiązkom i będzie jasną gwiazdą wśród pojawiających się coraz częściej mroków tego świata.

Łukasz J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *