Cytat z Pisma Świętego+krótkie rozważanie #2

Z ewangelii wg św. Łukasza (Łk,9, 23-27)

„Warunki naśladowania Jezusa”

cross-1611141_1280

 

Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje.  Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.  Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?  Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów.  Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże».

Zapamiętaj:

                Każdy z nas niesie krzyż codziennego życia. Są nim choroby, cierpienia, problemy małżeńskie, trudności z wychowaniem dzieci i szereg innych zmartwień. Lecz nie wolno się nam poddawać. Bowiem nagrodą za dobrze przeżyty „czas próby”  będzie życie wieczne.

Miejmy świadomość, że nasze życie nie kończy się na ziemskiej egzystencji (jeśli ktoś tak myśli, to jest w wielkim błędzie).                                                                                                                                                  

Nie wstydźmy się znaku krzyża, medalika na szyi  czy różańca w kieszeni. Niech inni widzą w kim pokładamy nadzieję. Wierzymy bowiem Panie, że nie zapomnisz o nas w dniu ostatecznym.

swirl-1333410_1920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *