Cytat z Pisma Świętego+krótkie rozważanie #1

Z ewangelii wg św. Mateusza 

cross-1611141_1280

Kuszenie Jezusa (Mt,4, 1-11)

„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła.  A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód.  Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem».  Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych». Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni  i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień».  Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych  i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon».  Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz».  Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu”.

Zapamiętaj:

Jezus nie uległ propozycjom szatana. Jego postawa jest doskonałym przykładem walki dobra ze złem. Każdorazowe uleganie pokusie jest oddaleniem się od Boga. Pokusy dręczą każdego z nas przez całe życie. W ten sposób sam Stwórca sprawdza prawdziwą głębię naszej wiary. Ulegnięcie pokusie przynosi jedynie chwilową radość czy spełnienie. Potem do głosu dochodzi sumienie i wówczas zaczynamy rozumieć swój błąd.  

Każdy z nas upada. Wielką sztuką zaś jest dążenie do tego, aby nie popełniać tych samych błędów. 

swirl-1333410_1920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *